ARTLOOP

Z przykrością informujemy, że obecny serwis jest tylko szczątkową i archiwalną wersją festiwalu Artloop. W krótce zostanie wygaszony całkowicie i przekształcony w nowy o podobnej tematyce. Znajdziesz tutaj informacje o sztuce, wydarzeniach kulturalnych w Polsce. Zapraszamy już niebawem. Poniżej możesz dowiedzieć się jak wyglądała końcówka owego festiwalu i co przekazali jego organizatorzy.

ARTLOOP Festival, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie oraz Teatr na Plaży zaprosili na ostatnie wydarzenie pod hasłem ZANIECHANIE zamykające realizację projektu ARTLOOP, podczas którego zostanie zaprezentowana publikacja podsumowująca wszystkie edycje festiwalu: 11 października 2017 | Teatr na Plaży | Aleja Franciszka Mamuszki 2 | Sopot | 18.00 | „ARTLOOP Festival - prototypowanie przestrzeni i relacji” – o sztuce w mieście, festiwalu i publikacji podsumowującej projekt - z organizatorami i kuratorami ARTLOOP rozmawia Bogna Świątkowska. | 19.30 | „Koniec przemocy” – prapremiera spektaklu Scenariusz i reżyseria: Bogna Burska i Magda Mosiewicz | Autorki spektaklu przyglądają się obecnej sytuacji, w której podziały przecinające polskie społeczeństwo wydają się niemożliwe do zasypania — i wyciągają z niej konsekwencje. „Telewizja, szkoła, sąsiedzi, politycy, kierowcy, napisy na murach – mała codzienna przemoc wywołuje natarczywe myśli o emigracji. Tylko, że na emigracji też będą sąsiedzi, politycy, kierowcy…Proponujemy wyjście z tego ślepego zaułka, błędnego koła, spirali hejtu. Koniec przemocy. Proponujemy nowy ustrój, to będzie proste, niedrogie, wymaga tylko zwrotu wyobraźni.”

Po zakończeniu festiwalu, wydany został katalog poświęcony wydarzeniom z lat ubiegłych. Wydano go w dwóch formach – katalog klasyczny oraz artbook – książka z tekstami krytycznymi i wywiadami. Festiwal trwal od ponad 6 lat i odbywał się w Sopocie.

KATALOG - autorzy + koncepcja |Publikacja poświęcona ARTLOOP koncepcyjnie jest wypadkową dwóch form - klasycznego katalogu z przekrojową dokumentacją fotograficzną oraz artbooka czyli książki artystycznej, która zawiera również teksty krytyczne oraz wywiady z twórcami festiwalu. Organizatorom zależało przede wszystkim na jak najlepszym uchwyceniu i opisaniu zjawiska i zjawiskowości ARTLOOP, który przez 6 lat krótkoterminowo przekształcał przestrzeń Sopotu. Zaproszenie do podsumowania ARTLOOP przyjęli mecenasi festiwalu - Joanna Cichocka-Gula i Zbigniew Buski, a także kuratorzy, artyści, osoby aktywnie współtworzące ARTLOOP przez krótszy lub dłuższy czas - Stach Szabłowski, Anna Królikiewicz, Roma Piotrowska, Lena Dula, Piotr Metz, Emilia Orzechowska, Dorota Terlecka oraz Filip Kozarski. Wywiady moderowała i zredagowała Bogna Świątkowska. W publikacji ukaże się również tekst monodramu Bogny Burskiej pt. "Przyjemna i pożyteczna".

Twórcy tego wydarzenia postanowili przekształcić serwis na portal podsumowujący wszystkie wydarzenia z wszystkich ubiegłych lat. Nie znajdziesz tutaj kolejnych odsłon z tej imprezy.

Zmiany na www.artloop.pl! W związku z zakończeniem projektu ARTLOOP Festival strona internetowa projektu www.artloop.pl zostaje przekształcona w serwis podsumowujący wszystkie edycje wydarzenia. Osoby zainteresowane głębszym zapoznaniem się z historią festiwalu kierujemy do naszego archiwum - na strony poszczególnych edycji, które zawierają pełen zakres informacji o programie. | KATALOG podsumuje wszystkie edycje ARTLOOP. | W październiku ukaże się katalog podsumowujący realizację festiwalu pt. "ARTLOOP (2011-2016) - prototypowanie przestrzeni i realacji". Wydawcą katalogu jest Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie. Publikacja obejmuje zarówno bogatą dokumentację fotograficzną, jak i teksty krytyczne, wywiady, subiektywne komentarze. Jest to nie tylko kompedium wiedzy o wydarzeniu, ale także próba odpowiedzi na różne pytania związane ze specyfiką funkcjonowania sztuki w przestrzeni publicznej.

Na końcu autorzy postanowili podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tworzenia imprezy, brali udział w organizacji oraz przyjaciołom. Ostateczne słowa mieli mecenasi, którzy zamknęli festiwal artloop.
DZIĘKUJEMY! | Festiwal ARTLOOP kieruje serdeczne podziękowania do wszystkich podmiotów, osób i przyjaciół, którzy zaangażowali się we współtworzenie inicjatywy na przestrzeni ostatnich 6 lat. ARTLOOP istniał dzięki wspólnemu wysiłkowi, waszej determinacji, wyobraźni i otwartości na nowe i nieznane. Decyzją mecenasów projekt festiwalowy zostaje zamknięty. | Osobne podziękowania kierujemy do publiczności, która uczestniczyła w wydarzeniu. Dziękujemy za waszą obecność, otwartość, reakcje i komentarze oraz za podjęcie trudu spotkania ze sztuką w przestrzeni publicznej. Do zobaczenia w Sopocie podczas pozostałych miejskich wydarzeń!
Obecny serwis przechodzi przebudowę i już niebawem zobaczysz tutaj wiele informacji o ciekawych wydarzeniach z całej Polski – nie tylko z Sopotu.