Co mam jeść aby schudnąć? Czy trener może w tym pomóc?

0
1118
odchudzanie z trenerem - co jeść

Co jeść żeby schudnąć? Po pierwsze żeby schudnąć trzeba jeść. Czasami pojęcia dieta i głodówka są mylone. Podczas dobrze ułożonej diety nie powinno się czuć głodu, nie powinno się jadać ciągle tego samego, nie powinno się przede wszystkim MĘCZYĆ i KATOWAĆ.

W zależności od tego jaka jest nasza aktywność, jaką mamy prace czy też w jakim stanie jest nasze zdrowie. Dieta redukcyjna musi być dobrana indywidualnie. Personalnie dopasowana dieta odchudzająca powinna zawierać odpowiednio wyliczoną liczbę kalorii, rozkład makroskładników oraz zdrowe produkty spożywcze.

Białko w diecie

Jednym z najważniejszych makroskładników jest białko, które służy jako budulec struktur organicznych naszego organizmu, ale również wpływa na przemiany metaboliczne i dostarczanie energii. Białka możemy podzielić na pełnowartościowe, zawierające wszystkie aminokwasy egzogenne w odpowiednich ilościach oraz w odpowiednim wzajemnym stosunku. Do białek pełnowartościowych możemy zaliczyć białka pochodzenia odzwierzęcego tj. jajka, mięso, drób, ryby, ser, mleko oraz niektóre roślinne zawarte w amarantusie czy komosie ryżowej. Grzyby shitake zawierają również te białka. Białka – proteiny niepełnowartościowe pochodzenia roślinnego zawierają tylko niektóre aminokwasy egzogenne. Białka takie występują m.in. w roślinach strączkowych, orzechach i zbożach.

Rola tłuszczy w diecie

Kolejnym z makroskładników jest tłuszcz. Często pomijany w dietach odchudzających, a bardzo ważny. Ich funkcja to jest budowa i zapewnienie elastyczności błon komórkowych całego ciała, ochrona serca poprzez zapewnienie odpowiedniego stężenia i proporcji cholesterolu a także umożliwiają trawienie i wchłanianie witaminy A, D, E i K. Tłuszcze możemy podzielić na tłuszcze nasycone, generalnie pochodzenia zwierzęcego i nienasycone znajdujące się w rybach, olejach roślinnych, pestkach czy też orzechach. Zarówno jedne jak i drugie są niezbędne w diecie. Z reguły tłuszczy odzwierzęcych powinno być w diecie nieco mniej.

dieta i odchudzanie z trenerem personalnym

Dieta musi uwzględniać węglowodany

Ostatnim z makroskładników który powinien znaleźć się w diecie są węglowodany. Te możemy podzielić na węglowodany proste oraz złożone. Te drugie powinny przeważać w naszym jadłospisie.

W zależności od naszej codziennej aktywności posiłki powinny być odpowiednio dopasowane. Na przykład posiłki okołotreningowe powinny zawierać węglowodany o różnym stopniu wchłaniana a także zredukowaną liczbę tłuszczy. Ewentualnie zawierać tłuszcze MCT (średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe) które wchłaniają się do krwioobiegu szybciej.

Otrzymując dietę w formie jadłospisu lub wytycznych sposobu odżywiania się warto zwrócić uwagę na aby posiłki były urozmaicone. Bogate w warzywa oraz produkty nieprzetworzone. Oprócz jedzenia także Picie odpowiedniej ilości wody oraz płynów niesłodzonych jest niezbędne. Czasami potrzebne będzie także uzupełnienie w formie suplementacji w formie witamin i minerałów.

Warto pamietać aby kompleksowo podejść do chudnięcia. Nie tylko dieta ale także zredukowanie stresu i wysypianie się jest potrzebne do osiągnięcia zamierzonego celu jakim jest wymarzona sylwetka.

Pomoc trenera personalnego – odchudzanie na 200%!

Odchudzanie nie jest proste, ani łatwe jak uważa wiele osób. Każdy z nas jest inny, ma inne predyspozycje, ciało i uwarunkowania – nawet te finansowe. By nie narażać się na zbędne koszty, kontuzje i brak efektów, warto rozważyć pomoc, którą dostarczyć może sprawdzony trener personalny.

Kim jest trener personalny i jak Ci może pomóc?

Trener personalny to osoba, która zawodowo zajmuje się pracą z osobami, które chcą zacząć ćwiczyć na siłowni, uprawiać wybrane dyscypliny sportowe, czy pozbyć się zbędnych kilogramów. To człowiek, który ukończył kursy, szkolenia w zakresie dietetyki oraz praktycznych ćwiczeń. To często połączenie takich specjalizacji jak dietetyka, fizjoterapia i psychologia.

Dobry trener personalny może Ci pomoc w:

  • ułożeniu diety
  • ułożeniu planu treningowego
  • stawianiu pierwszych kroków na siłowni (poprawne wykonywanie ćwiczeń)
  • pozytywnym myśleniu, a przede wszystkim będzie Cie wspierał.

Zawód trenera personalnego to obecnie jeszcze młoda specjalizacja, ale odnajdująca coraz większą rzeszę zwolenników. Najcześciej jeden trener poświęca się kilku osobom, które aktywnie prowadzi przez proces odchudzania, rehabilitacji czy budowania tkanki mięśniowej. Opiekuje się Tobą na siłowni czy podczas biegania, tańca i każdej innej rozrywki sportowej.

Dzięki niemu jesteś mniej narażony na kontuzję, a efekty przyjdą zdecydowanie szybciej pod jego okiem.

Szukasz sprawdzonych trenerów personalnych? Zajrzyj do serwisu muv.pl. To branżowy serwis zrzeszający wielu specjalistów w całym kraju – to trenerzy z Twojej okolicy.