Czym zajmuje się firma DDD?

0
1067

Profesjonalna firma DDD oferuje usługi, z których możesz skorzystać w wielu sytuacjach. W praktyce często okazuje się to tańsze, niż stosowanie amatorskich rozwiązań, zaczerpniętych np. z Internetu. Sprawdź, czym zajmuje się firma DDD i na jaką pomoc możesz liczyć?

W tym artykule:

  • Dezynfekcja – co to jest?
  • Czym zajmuje się dezynsekcja?
  • Deratyzacja – definicja

DDD to skrót od trzech głównych rodzajów działalności tych firm, czyli dezynfekcji, deratyzacji i dezynsekcji. Chociaż brzmią bardzo podobnie, każda z nich zajmuje się czymś zupełnie innym. Dlatego właśnie pracownicy firmy DDD muszą posiadać rozległą wiedzę oraz stosowne szkolenia. Nieodzowny jest również specjalistyczny sprzęt (np. zamgławiacz ULV). Dowiedz się więcej na temat każdej z tych działalności.

Dezynfekcja – co to jest?

Dezynfekcja to usuwanie zagrożenia mikrobiologicznego, którymi są:

– bakterie,

– wirusy,

– grzyby.

Wszystkie te mikroorganizmy są niewidoczne gołym okiem, ale kontakt z nimi może doprowadzić nawet do śmierci. Znacznie częściej są jednak źródłem zachorowań (np. na Covid-19) czy innych problemów zdrowotnych. W dobie pandemii dużą popularność zyskała dezynfekcja pomieszczeń biurowych takich, jak sale konferencyjne.

Warto podkreślić, że celem dezynfekcji nie jest sterylizacja, czyli usunięcie 100% mikroorganizmów. Dezynfekcja to skuteczna redukcja liczby mikrobów do poziomu, w którym nie zagrażają one bezpieczeństwu człowieka. Efekt ten można osiągnąć zarówno w budynkach (dezynfekcja pomieszczeń), jak i w przypadku wyposażenia, czy przedmiotów (dezynfekcja powierzchni). Profesjonalna firma DDD doradzi najlepszą metodę wykonania usługi, dopasowaną idealnie do potrzeb i specyfiki zlecenia klienta.

Czym zajmuje się dezynsekcja?

Przedmiotem dezynsekcji pozostają natomiast insekty. Zabiegi tego rodzaju skutecznie usuwają:

– pluskwy,

– karaluchy,

– prusaki,

– mrówki,

– mole,

– komary,

– muchy,

– pchły,

– wszy,

– szubaki,

– rybiki,

– gryzki,

– osy,

– szerszenie.

Niektóre z insektów są wyjątkowo uciążliwe dla człowieka. To właśnie dlatego profesjonalne odpluskwianie cieszy się tak dużą popularnością zwłaszcza w Warszawie. Tymczasem zwalczanie karaluchów i prusaków zamawiają nie tylko klienci prywatni, lecz również restauratorzy, właściciele sklepów spożywczych czy innych obiektów nie tylko usługowych.

Warto wiedzieć, że najskuteczniejsza metoda odpluskwiania zamgławianie ULV powinna być przeprowadzona dwukrotnie. Tylko w ten sposób można usunąć także te owady, które podczas pierwszego zabiegu znajdowały się jeszcze w jajach. Dzięki temu przerywa się cykl rozrodczy pluskiew.

Deratyzacja – definicja

Z definicji deratyzacja zwalcza gryzonie, które w domu, firmie czy zabudowaniach gospodarczych potrafią wyrządzić wiele szkód. Chodzi przede wszystkim o walkę ze szczurami i myszami. Zwierzęta te w sprzyjających warunkach bardzo szybko się namnażają, więc bez skutecznej reakcji problem szybko może wymknąć się spod kontroli. Oprócz niszczenia pomieszczeń i żywności, szczury przenoszą wiele groźnych dla człowieka chorób. Dodatkowo to bardzo inteligentne gryzonie, dlatego skuteczna deratyzacja może być wykonana wyłącznie przez doświadczonego specjalistę.

Ale firma DDD zajmuje się również zwalczaniem innych gryzoni takich, jak:

– krety,

– nornice,

– łasice

– kuny.

W przypadku większych zwierząt często stosowane są żywołapki, które pozwalają bezpiecznie schwytać gryzonia, nie wyrządzając mu żadnej krzywdy. W ten sposób odławia się zwierzęta, które następnie można wypuścić na wolność na terenach z dala od ludzkich zabudowań.