Dlaczego lampy są ważnym elementem aranżacji?

0
1084
Lampy nowoczesne

Każde mieszkanie nie może obyć się bez odpowiedniego oświetlenia. Nie ważne czy jest to salon, pokój dziecinny czy sypialnia. Kwestią pozostaje jedynie dobór odpowiednich modeli, które dobrze wkomponują się w cały styl mieszkania, ale zarazem ułatwią czynności w nim wykonywane. Zobacz jakie lampy najlepiej sprawdzą się w każdym domu.

Lampy wiszące i pomysł na aranżację

Lampa wisząca to zazwyczaj oprawa oświetleniowa na jedną, maksymalnie trzy żarówki. Jej zadaniem jest oświetlić bezpośrednio wybraną przestrzeń. Lampy wiszące najczęściej montuje się w salonach nad stołami czy stoliczkami kawowymi oraz w kuchniach i jadalniach nad stolikami czy wyspami. W małych kuchniach często zamieszcza się jedną lampę wiszącą z szerokim kloszem, która pozwala w zupełności na oświetlenie całej przestrzeni. W przypadku większej kuchni, czy kuchni otwartej połączonej z pokojem dziennym, możesz zdecydować się na 2 lub 3 lampy z szerokimi kloszami, aby dokładnie oświetlić blaty i strefy wypoczynkowe. W przypadku dużych pomieszczeń, najczęściej salonów i jadalni, dobrym rozwiązaniem jest zamieszczenie w pomieszczeniu kilku lamp wiszących w tym samym stylu – nad stołem, strefą wypoczynkową, aby dokładnie oświetlić te części wnętrza. Resztę można spokojnie oświetlić lampą podłogową lub stołową i oczkami sufitowymi lub taśmami LED.

Lampy wiszące w skrócie:

  • poza zapewnianiem światła, są jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych
  • montuj je nad stołami, stoliczkami, komodami, wyspami
  • w większych pomieszczeniach zdecyduj się na kilka lamp wiszących
  • lampy wiszące z szerokimi kloszami są idealne do małych kuchni
  • lampy wiszące dodają stylu i uroku przedpokojom i holom

Aranżacje z lampami stołowymi

Lampy biurkowe są obowiązkowe przy stanowisku pracy lub nauki. Skupione światło skierowane w stronę książki, zeszytu czy klawiatury poprawia komfort pracy i nauki oraz sprawia że oczy męczą się mniej. Lampa stołowa czy lampa biurkowa jest absolutnym obowiązkiem w gabinecie – dokładnie oświetla miejsce pracy oraz może być prestiżowym dodatkiem do całości aranżacji gabinetu.

Lampy stołowe są uniwersalnym rozwiązaniem, które można zastosować w każdej przestrzeni, w której chcemy połączyć funkcjonalność z dobrym stylem. Można je zawsze znaleźć w gustownie urządzonych gabinetach, jak również sypialniach, salonach, jadalniach.

Lampy stołowe w skrócie:

  • dokładnie oświetlają stoły, stoliczki i biurka,
  • są małymi dziełami sztuki i tworzą przytulną atmosferę w pomieszczeniu,
  • postawione na oknie lub przy lustrze optycznie powiększają wnętrze,
  • są niezastąpione gdy chcemy oświetlić wybraną część pomieszczenia.