Orange Warsaw Festival 2019 – wszystko o biletach i uprawnieniach

0
2557
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Orange_Warsaw_Festival_2009_(Day_1_001).jpg

Szukasz informacji o Orange Warsaw Festival 2019 ?

Bilety wejściowe na Orange Warsaw Festiwal dostępne są w sprzedaży już od stycznia tego roku, a przyświeca im jedna zasada – im szybciej tym lepiej, bo taniej. Karnety z reguły zawierają się w ilości 5 tysięcy, ale ze względu na niezwykłą popularność festiwalu nie dziwi fakt, że rozchodzą się one w zawrotnym tempie. Wydarzenie znane w całej Polsce co roku przyciąga rzeszę swoich fanów, to także nie lada okazja dla fanów artystów, którzy w tym roku po raz pierwszy zawitają do Polski. Bilety jak zawsze rozsprzedawane będą w kilku turach, dlatego warto zapoznać się z ich terminarzami, aby mieć pewność, że uda nam się przybyć na festiwal w tym roku.

I tak jak co roku organizatorzy festiwalu przewidują specjalne zniżki dla klientów Orange -mogą oni liczyć na rabaty cenowe po otrzymaniu specjalnego kodu. Rabaty uprawniają do 15% zniżki od ceny wyjściowej biletu pod warunkiem, ze posiadamy unikalny kod rabatowy. Można go otrzymać wysyłając SMS-a o treści ASOWF pod numer 693. Kod zniżkowy zostanie odesłany SMS-em zwrotnym. Otrzymany kod należy wpisać w odpowiednie pole podczas zakupu biletu przez internet na stronie www.altersklep.pl.
W tym roku dzieci do lat 3 mogą wejść na teren festiwalu bezpłatnie. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły spędzić czas w specjalnej strefie czynnej od 15:00 do 24:00. Nad aktywnościami czuwać będą doświadczeni animatorzy. Mniejsze dzieci będą miały do dyspozycji basen z kulkami, klocki, różne zabawki dostosowane do wieku. Na starszych czekać będą kolorowanki, zabawki XXL, trampolina. Każdego dnia odbywać się będą pokazy ogromnych baniek. Rodzice, w trosce o słuch najmłodszych fanów, mogą zabrać dla nich słuchawki ochronne lub kupić je w sklepie OWF.

Informacji można szukać także na oficjalnej stronie internetowej organizatorów lub w oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Jak działają bilety?

Bilet oznacza indywidualną zgodę osoby na wejście na Imprezę. Wstęp na teren imprezy przysługuje osobie posiadającej dowód tożsamości oraz bilet, który przy pierwszym wejściu na teren imprezy zostanie wymieniony na specjalny identyfikator, którego należy jak najlepiej pilnować. Jeśli go zgubimy lub w jakikolwiek sposób zostanie on uszkodzony, możemy spotkać się z nieprzyjemnościami, których z pewnością wolelibyśmy uniknąć. W najgorszym wypadku wejście na teren imprezy zostanie nam odmówiony przez pracowników ochrony i stracimy niepowtarzalną okazję do uczestniczenia w festiwalu. Identyfikator będzie miał postać opaski na rękę, której wzór ustala organizator, podobną do tych, które widzieliśmy przy różnego rodzaju imprezach klubowych lub przy okazji wyjazdów zagranicznych z pakietem all inclusive. I tak też z opaski może korzystać wyłącznie jedna osoba. W dodatku nie będziemy mieć też możliwości odstąpienia identyfikatora komuś innemu, ponieważ każdy uczestnik imprezy dokonuje wymiany biletu na identyfikator osobiście. Cały obszar imprezy podzielony zostanie na poszczególne strefy.

Strefy i wejście na teren imprezy

Sektory oznaczają poszczególne strefy na terenie imprezy i dzielą się na (I) strefę imprezy masowej, (II) strefę VIP oraz (III) strefę gastronomiczno-sprzedażowa, do których dostęp uzależniony jest od nabycia odpowiedniego rodzaju biletu i posiadania odpowiedniego identyfikatora. O to czy posiadamy uprawnienia do wejścia na daną strefę decydować będą służby służby porządkowe i służby informacyjne, legitymujące się identyfikatorem, umieszczonym w widocznym miejscu zawierającym nazwę wystawcy, numer identyfikacyjny i fotografię, okres ważności, pieczęć i podpis wystawcy. W przypadku, gdy uczestnikiem festiwalu będzie osoba małoletnia w wieku do 15 lat, konieczna będzie opieka osoby dorosłej – opiekuna prawnego lub osoby upoważnionej na piśmie przez opiekuna prawnego, która przy pierwszym wejściu na teren imprezy w punkcie informacyjnym przekaże deklarację o odpowiedzialności za osobę małoletnią wg wzoru opracowanego przez organizatora. Osoba dorosła może być opiekunem maksymalnie pięciu małoletnich osób uczestniczących w Imprezie

Warto też przed wejściem zapoznać się ze szczegółowym regulaminem dostępnym na stronie organizatora imprezy. Uchroni nas to przed uniknięciem sytuacji, w której będziemy posiadali dowód osobisty oraz bilet, ale nie zostaniemy wpuszczeni na teren imprezy. I tak pracownicy ochrony mogą odmówić nam wstępu w przypadku, gdy nosimy buty o metalowym zakończeniu, nasz wygląd zewnętrzny uniemożliwi identyfikację lub posiadamy szklane, plastikowe lub metalowe puszki.

Poniżej znajduję się cennik biletów i karnetów na Orange Warsaw Festival 2019

Early Bird Tickets – w sprzedaży od 25.01.2019 od godz. 10 do 12.02 lub do wyczerpania puli (tylko 5 tys. biletów!)
• Karnet 2 dni – 389 zł
• Karnet 2 dni ze zniżką dla klientów Orange – 331 zł

Regular Tickets – w sprzedaży od od 13.02.2019 do 21.05.2019 lub do wyczerpania puli biletów
• Karnet 2 dni 419 zł
• Karnet 2 dni ze zniżką klientów Orange – 356 zł
• Karnet 2 dni ze zniżką dla dzieci od 3 do 10 lat – 209 zł
• Bilet jednodniowy 259 zł
• Bilet jednodniowy ze zniżką klientów Orange – 220 zł
• Bilet jednodniowy ze zniżką dla dzieci od 3 do 10 lat – 129 zł

Final Call Tickets – w sprzedaży od 22.05.2019 do wyczerpania puli biletów
• Karnet 2 dni 439 zł
• Karnet 2 dni ze zniżką klientów Orange – 373 zł
• Karnet 2 dni ze zniżką dla dzieci od 3 do 10 lat – 219 zł
• Bilet jednodniowy 279 zł
• Bilet jednodniowy ze zniżką klientów Orange – 237 zł
• Bilet jednodniowy ze zniżką dla dzieci od 3 do 10 lat – 139 zł

Orange Warsaw Festival 2019 – kiedy, gdzie i jak będzie zorganizowany?

Tegoroczny Orange Warsaw Festival  rozpocznie się już 31.05 – 1.06. na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Festiwal otwieramy o 15:00, a teren imprezy otwarty będzie do godziny 2:30 nad ranem.

Będą to wspaniałe dwa dni wypełnione dobrą muzyką, wspaniałą zabawą oraz pysznymi przekąskami. Do grona największych sław, które pojawią się na scenach w Warszawie należą Solange, Cardi B, Troye Sivan, Marshmello, The Raconteurs, jak również polska reprezentacja w postaci choćby smego Quebonafide . Organizatorzy zabawy zadbali również o najmłodszych, którzy nie będą się nudzić. Specjalnie dla nich i ich rodziców zorganizowana zostanie specjalna strefa czynna od 15:00 do 24:00, prowadzona przez doświadczonych animatorów. Mniejsze dzieci będą miały do dyspozycji basen z kulkami, klocki, różne zabawki dostosowane do wieku. Na starszych czekać będą kolorowanki, zabawki XXL, trampolina, a każdego dnia odbywać się będą pokazy ogromnych baniek. W tym roku organizatorzy festiwalu stworzyli ankietę, w której zapytali kogo najbardziej chcielibyście zobaczyć na OWF. Okazuje się, że najwięcej osób czeka na występy Imagine Dragons, 5 Seconds Of Summer i Troye Sivana.

Podczas szampańskiej zabawy nie zapomnijmy jednak o bezpieczeństwie. Organizatorzy przypominają, przebywając na terenie imprezy będziemy stale przebywać w strefie głośnych dźwięków, mogących spowodować uszkodzenie słuchu. Pamiętajmy wiec aby wyposażyć najmłodszych uczestników festiwalu w specjalne słuchawki wygłuszające, które możemy wziąć ze sobą lub kupić je w odpowiednich punktach na terenie imprezy. Podczas Imprezy będą też używane specjalne światła stroboskopowe, które mogą uszkodzić wzrok.

Otwarcie Orange Warsaw Festival 2019

Ze względu jednak ilość osób, które wezmą udział w festiwalu już dwa dni przed rozpoczęciem imprezy zostaną uruchomione punkty wymiany biletów na opaski. Punkt ten zlokalizowany zostanie na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec przy bramie wejściowej od strony ul. Puławskiej i będzie czynny 29 i 30 maja w godzinach 13:00-22:00. Jeśli chcesz szybciej i najwygodniej dostać się na teren festiwalu lub korzystać na podstawie opaski z komunikacji miejskiej w dniach festiwalu, wymień bilet na opaskę jak najwcześniej. W dni festiwalowe wymiana będzie się odbywała 31 maja w godz. 12:00-1:30 oraz 1 czerwca w godz. 14:00-1:30.

Organizatorzy zastrzegają sobie doliczenie do biletu koszt obsługi (opłata serwisowa) w wysokości 3% wartości biletu.

Bądźmy jednak przygotowani na długie kolejki, w których przyjdzie nam stać. Z uwagi na znaczną liczbę uczestników i związaną z tym konieczność dokonania wymiany biletów na identyfikatory oraz niezbędne środki kontroli i bezpieczeństwa stosowane przy wejściu na powinniśmy przybyć na miejsce imprezy z odpowiednim, co najmniej 2-godzinnym  wyprzedzeniem.

Organizacja miasteczka Orange Warsaw Festival 2019

Cały teren miasteczka Orange Warsaw Festival zostanie podzielony na specjalne strefy, dzielące się na (I) strefę imprezy masowej, (II) strefę VIP oraz (III) strefę gastronomiczno-sprzedażowa, do których dostęp uzależniony jest od nabycia odpowiedniego rodzaju biletu i posiadania odpowiedniego identyfikatora. O to czy posiadamy uprawnienia do wejścia na daną strefę decydować będą służby porządkowe i służby informacyjne.

Pamiętajmy również o tym, że na terenie Orange Warsaw Festival będzie obowiązywał bezgotówkowy system płatności, dlatego pamiętajmy, żeby zabrać ze sobą kartę płatniczą. Natomiast jeśli o niej zapomniemy możemy zapłacić za wszystko korzystając z telefonu lub specjalnej opaski w technologii zbliżeniowej Mastercard. Miasteczko na czas imprezy zostanie również wyposażone w  punkty wymiany gotówki na opaski płatnicze z możliwością ich doładowania. Specjalne udogodnienia przewidziane zostały także dla tych, którzy w ubiegłym roku bawili się Orange Warsaw Festival (lub innym festiwalu w roku) i otrzymali tam opaskę płatniczą – za pomocą ej opaski będą mogły płacić za wszystko również w dniach 31 maja – 1 czerwca 2019 roku.

Natomiast dla osób z pewnym stopniem niepełnosprawności na terenie festiwalu będą dostępne 2 bankomaty umożliwiające wypłatę środków.

Opaski płatnicze z pewnością przydadzą się gdy po wielu godzinach wyśmienitej zabawy dopadnie nas głód. Także tu organizatorzy przygotowali dla uczestników specjalną strefę gastronomiczną, gdzie na fanów muzyki będą czekały wyselekcjonowane stoiska z jedzeniem. Warszawscy gastronomowie, którzy na co dzień prowadzą swoje lokale w różnych punktach stolicy, uraczą nas swoimi potrawami. Także wegetarianie i weganie nie wyją z festiwalu głodni. Będzie można próbować kuchni z całego świata i kosztować zarówno amerykańskich fast-food-ów, jak i polskiej kiełbasy z musztardą. W tym roku stworzona zostanie także dodatkowa strefa gastronomiczna pomiędzy Warsaw Stage a Trybuną II. W miasteczku festiwalowym będzie też można kupić ubrania i akcesoria od młodych, niezależnych projektantów.

Jak widać tegorocznemu Orange Warsaw Festival 2019 towarzyszyć będą ogromne emocję. Potężna dawka dobrej muzyki z całego świata, pyszne przekąski, chłodzące napoje oraz wiele innych atrakcje, sprawią, że z pewnością nie zapomnimy tych dwóch gorących dni, a na kolejną edycję będziemy wyczekiwać z utęsknieniem.