Żyrandole i lampy w stylu klasycznym

0
1870

Styl klasyczny – dostojny, królewski i niezwykle efektowny. Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się obejrzeć film, w którym król organizuje w swoim zamku huczny bal – eleganccy mężczyźni, kobiety w długich sukniach, bogato zdobione ściany i kryształowe żyrandole. Niegdyś zarezerwowany jedynie dla elit społeczeństwa, w dzisiejszych czasach styl ten jest dostępny dla każdego.

Z czego wykonane jest oświetlenie w stylu klasycznym?

Cechuje go przede wszystkim jakość wykonania, nie znajdziesz tu bowiem tanich materiałów, które przetrwają jedynie sezon. Lampy w stylu klasycznym wykonane są głównie z metalu, co przekłada się na ich wygląd i użytkowanie. Królują w nim kolory takie jak: mosiądz, miedź, stare złoto, brąz oraz biel i czerń.
Klasyczne kinkiety pięknie prezentują się na klatce schodowej, w połączeniu z delikatną tapetą lub ścianami w neutralnych barwach i obrazami w bogato zdobionych ramach.

Zdobione żyrandole klasyczne

Kolejna znaleziona przez nas inspiracja to przepiękny, bogato zdobiony żyrandol, który zdecydowanie zwraca uwagę na siebie jako pierwszy i sprawia, że reszta pomieszczenia staje się mało istotna. Połączono go z butelkowozielonymi kryjącymi zasłonami, drewnianym parkietem i ciemnymi ścianami, na których wiszą wysokie lustra w złotych ramach. Całość, choć minimalistyczna wygląda niezwykle elegancko i luksusowo. Najlepiej sprawdzi się w salonie lub jadalni, gdzie skupia się najwięcej osób i pozwoli Wam cieszyć się zwykłymi chwilami w niezwykłym wnętrzu.

żyrandole klasyczne w salonie
https://ardant.pl/zyrandole/

Przykładowe żyrandole, które świetnie sprawdzą się w takiej aranżacji:

  • Biały żyrandol Novia – klasyczny, kryształki
  • Żyrandol ROSSANA – Kolarz – biały
  • Żyrandol Polina – Interiors – 5 żarówek – kryształki, brąz
  • Elegancki żyrandol Tabitha – Endon Lighting – srebrnySerdecznie zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem dostępnym na naszej stronie Ardant, który przygotowaliśmy z myślą o nawet najbardziej wymagających klientach. Nasze lampy cechuje wysoka jakość wykonania. Zgromadziliśmy w jednym miejscu wiele kinkietów, żyrandoli, lamp stołowych i podłogowych, byś mógł odnaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz. Po więcej przykładowych inspiracji i porad dotyczących wnętrz i nie tylko zapraszamy na naszego bloga.

Zobacz też: Jakie żyrandole będą pasować najlepiej do pokoju

Te cenne porady będą pomocne przy urządzaniu nowego mieszkania. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z porady ekspertów i architektów wnętrz.